Informační server o všem, co souvisí s CNC třískovým obráběním

praxe • teorie • spolupráce • doporučení • technologie • konstrukce • řešení


CNC obrábění

Strojírenství celosvětově zažívá velmi těžké období. Je možné, že právě tento obor byl nejvíce zasažen celosvětovou hospodářskou a finanční krizí. Pokles zakázek je dramatický, nejsou výhledy a všechny prognózy jsou pouze odhady možného vývoje.

Přesto se dá říct, že práce je, jen jí není takový přebytek jako v minulých dvou třech letech. V této situaci jsou ve velké výhodě firmy, které – zjednodušeně řečeno – mají co nabídnout. Jsou to firmy, které investovaly do moderních a produktivních technologií, umějí je využívat až na hranice možností, využívají progresivní metody obrábění špičkovými nástroji renomovaných značek, mají kvalitní CAD/CAM systém s kvalitní podporou dodavatele, investoval do rozvoje a zvyšování kvalifikace svých zaměstnanců.

Tyto firmy získávají náskok před ostatními svou flexibilitou, možnostmi a produktivitou.

V současné situaci není na trhu jednoduchá práce. Co tím myslím? Prostě dílce s osoustruženým čelem, povrchem a dutinou v desetinových tolerancích. Naopak, objevuje se práce s vysokou přidanou hodnotou, složité, komplexně obrobené součásti s přesnostmi v IT6 i IT5 tolerancích, s povrchy Ra 0,6 – 0,40. Také se jedná o nerezové oceli, kalené konstrukční i nástrojové oceli, speciální niklové slitiny.

Díky poklesu trhů došlo samozřejmě i ke snížení potřebného množství kusů. Bohužel není ojedinělé, že z ročního počtu 1.000ks se stalo maximálně 100ks s tím, že koncový zákazník trvá na původní ceně. Negativním jevem je zneužívání situace nákupním oddělením a tzv. nepřátelské ceny dodavatelů, kteří berou práci za jakékoliv ceny s vědomým prodělkem.

Mnoho společností využívá outsourcing dílců, které pro ně nejsou vhodné, nebo jsou natolik technologicky náročné, že je lepší si je nechat vyrobit u dodavatele, který nese všechna rizika. Velmi důležitá je nadstandardní spolupráce, schopnost vyjít zákazníkovi vstříc, zajisti vše potřebné (nákup materiálu, výroba, kooperace speciálních operací a povrchových úprav, dodávka v požadovaném termínu), spolehlivost, flexibilita, produktivita.

Společnost ACE-TECH s.r.o. (www.ace-tech.cz) je strojírenská firma zabývající se zakázkovou výrobou precizních a komplexně opracovaných rotačních součástí (soustružené díly včetně vrtání, plnohodnotného frézování a závitování) s vysokou přidanou hodnotou a technologickou náročností (konstrukční, nerezové i nástrojové oceli po kalení, až HRC 62, slitiny niklu jako Inconel) s povrchy Ra 0,4 i lepší.

Naše obráběcí stroje využíváme na limit jejich možností, díky kvalifikovaným obsluhám a propracované přípravě výroby (software GibbsCAM) jsme konkurenceschopní i na kusových zakázkách.

Díky speciálním poháněným držákům nástrojů MT Marchetti jsme schopni na CNC soustruzích mimo-ose vrtat průměr až 35mm, frézovat plátkovou čelní frézou o průměru 80mm.

Používáme nástroje od renomovaných firem, jako jsou Iscar, Sandvik, Walter, Guhring, WNT.

 
nahoru

ACE-TECH s.r.o., areál Svit, budova 94, 760 01 Zlín | www.ace-tech.cz, Kontakt | Hlavní stránka